سلسله‌‌نشست‌های علمی «اندیشه صدر» برگزار می‌شود

 

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه تخصصی شهید صدر، در چهل‌ویکمین سالگرد شهادت این شهید بزرگوار سلسله‌‌نشست‌های علمی «اندیشه صدر» به‌صورت وبینار برگزار می‌شود.

شهید صدر در جایگاه فقیه نظریه‌پرداز علوم انسانی، دیدگاه‌های گوناگونی را در شاخه‌های گوناگون علوم انسانی بیان کرده است که هرکدام به نوعی جریان‌ساز حرکت‌های فکری و علمی گسترده‌ای در جهان اسلام شده است. بازخوانی و ترویج این اندیشه‌ها که توسط فقیهی نابغه و کم‌نظیر ارائه شده می‌تواند عمق و دامنۀ علوم انسانی و اجتماعی اسلامی را در میان دانشگاهیان، به‌ویژه جوانان و دانشجویان گسترش دهد.

شهید صدر علاوه‌بر تسلط بر مبانی و آموزه‌های دینی به حوزۀ مسائل دانش‌های مدرن ورود کرده و توانسته است درمقابل اندیشه‌های سکولار غربی دیدگاه‌های اسلامی را ارائه دهد.

سلسله‌‌نشست‌های علمی «اندیشه صدر» اهداف زیر را دنبال می‌کند:

– معرفی و ترویج گستره و عمق اندیشه‌های شهید صدر

– ایجاد انگیزه در میان جامعۀ دانشگاهی  علوم انسانی و اجتماعی برای ورود جدی به مباحث اسلامی

– معرفی آثار علمی و پژوهشگران علوم انسانی اسلامی

نخستین نشست از سلسله‌نشست‌های علمی «اندیشه صدر» با موضوع بررسی پیش‌نویس قانون اساسی جمهوری اسلامی با توجه به متن پیشنهادی شهید صدر با حضور دکتر محمدمهدی غمامی، عضو هیئت‌علمی گروه حقوق دانشگاه امام صادق علیه‌السلام، در روز چهارشنبه ٢٠ اسفندماه ١٣٩٩ ساعت 19برگزار می‌شود.

سلسله‌‌نشست‌های علمی «اندیشه صدر» به‌صورت زنده از صفحه مجازی پژوهشگاه تخصصی شهید صدر به آدرس‌ زیر و لینک اسکای روم دانشگاه امام صادق علیه السلام پخش خواهد شد.

https://www.instagram.com/shahidsadrlive/

لینک اسکای روم:

vc.isu.ac.ir/ch/4766-30644